-9%

HENDRICKS FLORA ADORA GIN 0.7L

2270 ден

На залиха

HENDRICK’S FLORA ADORA GIN 0.7L

Џинот Флора Адора на Хендрикс е направен од освежителна инфузија на цветови кои најмногу ги сакаат нашите сакани пеперутки и пчели. Инспириран од претрупан пејзажи што пукаат со миризливи шкотски диви цвеќиња, Hendrick’s Gin ве поканува да се насладите со џин совршено прилагоден за собири во градината и расцутени прекрасни соари.

Погледнете поблиску и ќе го најдете препознатливиот џин во стилот на Хендрик, комбинација од 11 фини ботанички состојки засилени со вкусното дуо роза и краставица. Флора Адора додава уште еден интригантен бран на вкус. Овој израз во ограничено издание е надополнет со таен избор на слатки цвеќиња за да се создаде примамливо свеж, претрупан цветен џин.

Достапно во неверојатно шише од 70 cl, Флора Адора го прави најсовршениот подарок за џин за секој ентузијаст на Хендрик.

Арома: зуи со примамлива арома на волшебни цвеќиња и свеж, хербален карактер кој е совршен и класично во стилот на Хендрикс.

Вкус: Прекрасниот ‘рбет од смрека и коријандер е издолжен со бујни, зелени и прекрасно длабоки слатки цветни карактеристики.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “HENDRICKS FLORA ADORA GIN 0.7L”