1400 ден

BULLDOG GIN 0.7L

 

На залиха

BULLDOG GIN 0.7L

BULLDOG Gin е модерна, врвна интерпретација на лондонскиот сув џин, што ја оживува категоријата со тоа што се ослободува од конвенциите и очекувањата. Профилот на мазен вкус на BULLDOG London Dry Gin се добива благодарение на хармоничен спој на дванаесет егзотични ботанички производи, добиени од целиот свет.

БУЛДОГ го освои бронзениот медал на Годишниот меѓународен натпревар за пијалоци во Берлин во 2020 година. На натпреварот учествуваа над 300 жестоки пијалаци пријавени од 19 земји.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “BULLDOG GIN 0.7L”