BOMBAY SAPPHIRE SUNSET GIN 0.7L

1270 ден

BOMBAY SAPPHIRE SUNSET GIN 0.7L

  • Bombay Sapphire Sunset е специјално издание на џин инспириран од универзалниот сјај на заоѓањето на сонцето, наполнет со топли зачини и горчлива шпанска мандарина од Мурсија.
  • Вкусот на смрека и светлите зачински ноти на овој џин се придружени со сладоста на белиот кардамон и мандарина – освежителен вкус со долготрајна топлина и миризлива свежина од цитрус
  • Овој џин Bombay Sapphire Sunset е направен од нашиот мајстор за ботаника и главен дестилатор и се внесува во пареа и се дестилира со користење на 13 рачно избрани, одржливи ботанички производи.
  • Bombay Sapphire Sunset одлично се служи долго со врвна тоник вода и е исто така одличен како алтернатива на џин без вкус во класичните бомбајски мешавини или како инспирација за креативност со коктели.
  • Овој ароматичен џин од специјално издание е ултимативното сончање и исто така е совршен подарок за специјални прилики.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “BOMBAY SAPPHIRE SUNSET GIN 0.7L”