VENEC CHARDONNAY SINGLE BLOCK 0.75L

470 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Алкохол: 13%

На залиха

VENEC CHARDONNAY SINGLE BLOCK 0.75L

Суво бело вино добиено од сортата Шардоне од сопствени насади на винаријата кои се наоѓаат во месноста викана Муратов Дол. Се одликува со изразено кристално жолта боја, ароми на тропско овошје, свеж ананас и банана. Вино со полн вкус и пријатна свежина со зачински тонови на кора од цитрусно овошје.

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Шардоне

Боја

Бело

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “VENEC CHARDONNAY SINGLE BLOCK 0.75L”
Категории ,