FERRARI ROSE GIFT BOX 0.75L

2650 ден

Нема на залиха

FERRARI ROSE GIFT BOX 0.75L

Пенливо вино бледо розево.

Елегантниот и чист вкус на пенливо вино се чувствуваат ноти на сладок бадем и миризлив мошус, со долг послевкус.

Аромата на виното се чувствува нијанса на глог и црвена рибизла.

Пенливото вино се препорачува да се служи разладено како аперитив, ќе послужи како одличен додаток на десертите.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “FERRARI ROSE GIFT BOX 0.75L”
Категории ,