POPOV WINERY VRANEC SMOLNIK 0.75L

450 ден

На залиха

POPOV WINERY VRANEC SMOLNIK 0.75L

ВРАНЕЦ Смолник

Регион: Тиквешки, Повардарје, Македонија

Сорта: 100% Вранец

Алкохол: 13,8

 КАРАКТЕРИСТИКИ

 Боја: Рубин црвена со виолетова нијанса

Арома: Пријатна арома на зрела капина, црна цреша и слива надополнета со пријатен мирис на ванила.

Вкус: Богата структура со зрели меки танини.

Зреење: 3 месеци во 225 литарски буриња (барик) од американски даб и 6 месеци во шише.

Сервирање: На 16-18 Ц со месо на скара, зачинета кинеска храна, средно јаки сирења.

Боја

Црвено

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Вранец

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “POPOV WINERY VRANEC SMOLNIK 0.75L”