POPOV WINERY CABERNET FRANC VRSHNIK 0.75L

490 ден

На залиха

POPOV WINERY CABERNET FRANC VRSHNIK 0.75L

КАБЕРНЕ ФРАН Вршник

Регион: Тиквешки, Повардарје, Македонија

Сорта: 100% Каберне Фран

Алкохол: 14%

 

 КАРАКТЕРИСТИКИ

Боја: Рубин црвена

Арома: Интензивна зачинска (бибер, црвен пипер), цветна арома на љубичица и овошни ароми на шумски овошки (боровинка, рибизла).

Вкус: Средно полно тело со изразени танини и пријатен завршеток.

Сервирање: На 16-18 Ц со печено пилешко или свинско, печено или на скара телешко, јагнешко, патка или плава риба.

Боја

Црвено

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Каберне франк

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “POPOV WINERY CABERNET FRANC VRSHNIK 0.75L”