LAZAR WINERY PINOT NOIR BARRIQUE ALLURE 0.75L

1020 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Алкохол: 13,5%

На залиха

LAZAR WINERY PINOT NOIR BARRIQUE ALLURE 0.75L

PINOT NOIR BARRIQUE ALLURE e произведенo од специјално селектирани лозја од селото Курија во Тиквешката винска област. Овa атрактивнo винo има повеќе структура на примарни и секундарни ароми, доза на минералност, средна киселост, полно тело, добро интегриран алкохол.

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Пино ноар

Боја

Црвено

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “LAZAR WINERY PINOT NOIR BARRIQUE ALLURE 0.75L”