LAZAR WINERY MINERVA CHARDONNAY 0.75L

1020 ден

LAZAR WINERY MINERVA CHARDONNAY 0.75L

На залиха

LAZAR WINERY MINERVA CHARDONNAY 0.75L

Minerva Chardonnay Barrel Fermented

Престижно суво бело вино со изразит јужен темперамент од најдобрата селекција на сортата грозје Шардоне со полно тело, ферментирано и 12 месеци одлежано во дабови буриња за негова исклучителна комплексност, нежна кремаста структура, луксузни ароми и вкусови на слатка маракуја, жолта зрела јаболка, свеж ананас, нежен путер, тост, крем бруле, ванила, свежо печен кроасан, ливадски мед, лешник и бадем.  Се служи на температура од 12-14°С.

Вино Брендови
Боја

Бело

Сорта на Грозје

Шардоне

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “LAZAR WINERY MINERVA CHARDONNAY 0.75L”