LAZAR WINERY ERIGON CUVEE MAGNUM 1.5L

2390 ден

На залиха

LAZAR WINERY ERIGON CUVEE MAGNUM 1.5L

Еригон го претставува најдоброто од винаријата и Тиквешката винска област. Виното e овошно ориентиранo, пропратено со секундарни ароми, дискретна минералност, силнa обоеност, мека киселост, мазни елегантни танини, со полно тело и супериорен финиш кој подолго се чувствува.

Сега достапен и во поголемо МАГНУМ паковање од 1.5L

Боја

Црвено

Сорта на Грозје

Каберне Совињон, Мерло, Сира

Вино Брендови

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “LAZAR WINERY ERIGON CUVEE MAGNUM 1.5L”