640 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Алкохол: 13,5%

На залиха

LAZAR PINOT NOIR 0.75L

Линијата на вина Special Edition се состои од типови на вина од различни сорти. Секое вино е произведено за да го претставува специфичниот тероар на лозовите насади на Тиквшекиот вински регион. Вината се овошно ориентирани, со средна до висока кислеост и средно тело. Тие ја претставуваат и премиум технологијата на винопроизводство, уникатниот тероар и модерната комбинација на стилови на вино.

Вино Брендови
Боја

Црвено

Сорта на Грозје

Пино ноар

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “LAZAR PINOT NOIR 0.75L”