CHATEAU KAMNIK PINOT NOIR 0.75L

829 ден

Нето: 750мл

Алкохол: 15 %

Нема на залиха

Ова суво црвено вино е добиено 100% од сортата Пинот Ноар , од внимателно селектирани гроздови. Мирисот е впечатлив и открива ароми на малина, брусница и вишна. Вкусот е среднополн, елегантен, со испреплетени ароми на црвено овошје и сладок корен, надополнети со зачински ноти на каранфилче и дим, завршувајќи со долг послевкус. Хармоничната свежина и меките сомотести танини му овозможуваат на виното капацитет за повеќегодишно созревање во шише.Препорачана температура на послужување: 13-15°C.
Ова вино одлично се комбинира со специјалитети од димен лосос, пате од гуска, или со одбрани меки сирења.

Сорта на Грозје

Пино ноар

Вино Брендови
Боја

Бело

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “CHATEAU KAMNIK PINOT NOIR 0.75L”
Категорија