BOVIN SYMPHONY 0.75L

620 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Вид: суво бело вино
  • Вински регион: Вински регион Тиквеш
  • Препорачана температура: 8ºC – 10ºC
  • Сорти од грозје: 34% Шардоне, 33% Совињон блан, 33% Рајн Ризлинг

На залиха

BOVIN SYMPHONY 0.75L

Симфонија е „крцкава” мешавина од Шардоне, Ризлинг и Совињон. Ова суво вино со жолто-зеленкаста боја, е полно со овошни и дрвенести ароми. Симфонија како вино е хармонично, лесно и субтилно и одлично оди на трпеза со пикантни сирења, ракчиња и школки, како и со јадења од риба и месо во лесни сосови. Препорачуваме да се сервира на температура од 8-10°C.

Виното одлично оди на трпеза со пикантни сирења, ракчиња и школки, како и со јадења од риба и месо во лесни сосови. Препорачуваме да се сервира на температура од 8-10°C.

Боја

Бело

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Рајн Ризлинг, Совињон бланк, Шардоне

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “BOVIN SYMPHONY 0.75L”
Категории ,