BOVIN MERLOT SUPERIOR 0.75L

800 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Вид: суво црвено вино
  • Потекло: супериорно вино со географско потекло
  • Вински регион: Вински регион Тиквеш
  • Препорачана температура: 15ºC – 17ºC
  • Сорти од грозје: 100% Мерло

На залиха

BOVIN MERLOT SUPERIOR 0.75L

СУПЕРИОРНО ВИНО МЕРЛОТ е интензивно, со виолетово-црвена боја, со одлична рефлексија. Мек, овошен зачинет мирис на темни бобинки, бибер и мед. Богат, полн, комплексен и долготраен вкус со силно нагласени меки танини. Доцен гроздобер од одбрани лози на југозападните падини на Лепово Брдо.

Се препорачува да се служи со печено телешко месо, македонска тепсија, особено со печени костени, на собна температура од 15-17 ° C.

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Мерло

Боја

Црвено

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “BOVIN MERLOT SUPERIOR 0.75L”
Категории ,