BOVIN CHARDONNAY PLATINUM 0.75L

935 ден

На залиха

BOVIN CHARDONNAY PLATINUM 0.75L

Шардоне Платинум од Бовин е ново барикно вино, одлежано повеќе од 60 месеци во нови дабови буриња. Има вкус на егзотично и цитрусно овошје и мед со хармоничен и богат вкус.

Одлично се спарува со кобинација на храна како пилешко, морска храна, риба, рижото и тврдо сирење.

Добитник на награда 𝑫𝒐𝒖𝒃𝒍𝒆 𝑮𝒐𝒍𝒅 – 𝑮𝒊𝒍𝒃𝒆𝒓𝒕 & 𝑮𝒂𝒊𝒍𝒍𝒂𝒓𝒅 𝑰𝒏𝒕𝒆𝒓𝒏𝒂𝒕𝒊𝒐𝒏𝒂𝒍 𝑪𝒉𝒂𝒍𝒍𝒆𝒏𝒈𝒆.

 

Боја

Бело

Сорта на Грозје

Шардоне

Вино Брендови

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “BOVIN CHARDONNAY PLATINUM 0.75L”
Категории ,