NUDE OXYGEN WINE DECANTER 1.75L

2390 ден

NUDE OXYGEN WINE DECANTER 1.75L

Нема на залиха

NUDE OXYGEN WINE DECANTER 1.75L

Oxygen Wine Decanter 1,75 L од Nude Glass е формиран од безоловно кристално стакло во сензуална, заоблена силуета.

Декантерот е крунисан со кружен затворач од плута, кој нуди топлина и контраст во неговата модерна мешавина на материјали.

Практично, но разиграно декантер за вино што ќе го открие вашето чувство за стил.

Карактеристики

  • Димензии: Висина: 22 cm, Дијаметар: 26 cm.
  • Капацитет на караф: 1750 ml.
  • Материјал: Рачно изработен кристал без олово.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “NUDE OXYGEN WINE DECANTER 1.75L”