GLENLIVET FOUNDER’S RESERVE WHISKY 0.7L

2,590 ден

GLENLIVET FOUNDER’S RESERVE WHISKY 0.7L

Класичен Glenlivet, со кремаст и овошен карактер зајакнат со употребата на американскиот даб што прво се наполнува за созревање на дел од вискито.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “GLENLIVET FOUNDER’S RESERVE WHISKY 0.7L”