GLENLIVET FOUNDER’S RESERVE WHISKY 0.7L

2490 ден

GLENLIVET FOUNDER’S RESERVE WHISKY 0.7L

На залиха

Класичен Glenlivet, со кремаст и овошен карактер зајакнат со употребата на американскиот даб што прво се наполнува за созревање на дел од вискито.

Вкусот е кремаст и има ароми на цитрусно овошје, портокал, круша јаболка и тофи.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “GLENLIVET FOUNDER’S RESERVE WHISKY 0.7L”