949 ден

Нема на залиха

ZUBROWKA VODKA 0.7L

Жубровка-вистински ценета и автентична водка, која е повеќе од општоприфатеното сознание дека “вотката е пијалок без мирис и вкус”. Напротив, жубровка содржи свеж и пријатен мирис на дигестивни вегетации и лековити треви. Водка-траварица која не предизвикува мамурлак, како да не постои алкохол во неа. Во внатрешноста на шишето има тревка “сечило” од бизонска трева (Hierochloe odorata). Рецептот за оваа водка датира уште од 14 век, а комерцијалното производство на оваа водка од Бизононова трева за првпат започна во 1928 година.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “ZUBROWKA VODKA 0.7L”