-14%

1390 ден

На залиха

TITOS VODKA 1L

Рачно изработената водка на Титос е дизајнирана да ја уживаат познавачите на духови. Микродестилирано е старомоден тенџере, исто како фините скочи од едно слад и француските коњаци од високата класа. Овој пат почесниот метод на дестилација бара поголема вештина и напор од модерните штандови, но вреди. Нашата рачно изработена техника нуди поголема контрола врз процесот на дестилација, што резултира со спектакуларно чист производ со неспоредлива извонредност. Само срцето на бегството, „нектарот“. Се зема, оставајќи зад себе преостанати повисоки и пониски алкохоли. Вотката се чисти од феноли, естри, конгенери и органски киселини со филтрирање преку најфиниот активен јаглен што е достапен. Критичарите го нарекуваат „домашен симфониски дух за аплауз“ и велат „може да оди од глава до глава со кој било од светските великани и да не се поти“.
Без додаден шеќер или желатин. Го има во шишето, затоа уживајте.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “TITOS VODKA 1L”