THE MACALLAN 18YEARS DOUBLE CASK 0.7L

22990 ден

На залиха

THE MACALLAN 18YEARS DOUBLE CASK WHISKY 0.7L

Macallan Double Cask стар 18 години, совршено избалансирано виски со еден слад зрее 18 години и во американски и во европски дабови буриња зачинети со шери. Американски даб зачинет со шери додава деликатна ванила на суптилниот зачин на европскиот даб, давајќи виски со посладок, потопол вкус и карактер.

 

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “THE MACALLAN 18YEARS DOUBLE CASK 0.7L”