THE DALMORE 30Y WHISKY 22 EDITION 0.7L

389000 ден

Нема на залиха

THE DALMORE 30Y WHISKY 22 EDITION 0.7L

Ова флаширање на единечниот слад „Далмор“ од 30 години од 2022 година е созреано во поранешни бурбонски буриња и завршено две години во кафеави пристанишни цевки, кои претходно го држеле Грахамовиот „Single Harvest Tawny Port“ од 1982 година. Презентирано во неверојатно шише, со абв од 43,2%.

На носот очекувајте ароми на задушени јаболка и сливи, газето, ѓумбир и цреша, проследено со непце полно со темни бобинки и цреши и порта вино. Финишот се развива во ноти на еспресо, мек ликер, портокал и темно какао.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “THE DALMORE 30Y WHISKY 22 EDITION 0.7L”