-8%

1550 ден

Јапонско Виски Тенџаку

  • Нето: 700 мл.
  • Алкохол: 40%
  • Производот доаѓа комплет со кутија

На залиха

TENJAKU JAPAN WHISKY 0.7L

ЈАПОНСКО ВИСКИ ТЕНЏАКУ

Дестилирано од пченка и јачмен, зреено во буриња од бурбон. Значењето на јапонските букви на амбалажата е чучулика. Препорачано да се конзмира како Highball.

Нос: Слаба нијанса на чад со круша и суво овошје.
Палета: Сочни круши, банана и пудинг.
Финиш: Долг финиш со ароми на даб, зачини и цветови.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “TENJAKU JAPAN WHISKY 0.7L”