TENJAKU JAPAN PURE MALT WHISKY 0.7L

2290 ден

  • Нето: 700 мл.
  • Алкохол: 43%
  • Земја на потекло: Јапонија

Нема на залиха

Мешавина од 100% Malt, Tenjaku Pure Malt поминува низ процес на дестилација со двојно бакарно тенџере под будното око на дестилаторот Кенџи Ватанабе, пред да е стареено во буриња од бурбон за шест години. Според информациите од брендот, вискито носи „мек и врвен вкус со ноти на зелени јаболка и билки, завршувајќи со суптилно чадена ванила и дрвенест тон“.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “TENJAKU JAPAN PURE MALT WHISKY 0.7L”