SUNTORY TOKI JAPAN WHISKY 0.7L

2850 ден

Токи на јапонски значи „време“.
Концепт познат низ целиот свет, но особено во Јапонија каде почитувањето на традицијата и иновацијата предизвикува моќна креативна енергија.

Инспириран од таа интеракција, Suntory Whiskey Toki ™ го обединува старото со новото – гордото наследство на Куќата на Suntory и неговиот иновативен дух – за да создадат blended Јапонско виски, кое е традиционално и во исто време и иновативно

Боја: чисто златно
Нос: босилек, зелено јаболко, мед
Палета: грејпфрут, зелено грозје, мента, мајчина душица
Афтертејст: Суптилно слатка и зачинета завршница со нијанса од ванила даб, бел пипер и ѓумбир

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “SUNTORY TOKI JAPAN WHISKY 0.7L”