PROPER TWELVE WHISKEY 0.7L

2290 ден

На залиха

PROPER TWELVE WHISKEY 0.7L

Донесено до вас од легендарниот ММА борец Конор Мек Грегор, ова виски Proper Twelve е богато, робусно и сеопфатен победник, давајќи непце од смели плодови од овоштарник со зачадени, дрвенести нијанси и нотка на ванила и мед, стручно избалансирани со цврст удар од бел пипер.

Влегувајќи во рингот на производството на виски, Proper Twelve Whisky ви го носи легендарниот ММА борец и боксер Конор Мек Грегор, а вискито го носи името од Даблин 12, областа каде што пораснал Мек Грегор.

Мазна мешавина од златно зрно и еден слад, вискито Proper Twelve има високи ноти на мешунки од ванила, цветен јачмен и допир на сандалово дрво на носот, што се отвора за да даде непце од смели овошни плодови, стручно избалансирани со цврст удар. од бел пипер.

Со сложени и дрвенести нијанси кои се протегаат низ целиот, ова виски е богато, робусно и сеопфатен победник.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “PROPER TWELVE WHISKEY 0.7L”