MAKER’S MARK WHISKY 0.7L

2050 ден

Нема на залиха

Maker’s Mark   е направен со мека црвена зимска пченица, наместо вообичаена ‘рж, за единствен бурбон со целосен вкус кој е лесен за пиење. За да обезбедиме конзистентност, рачно го ротираме секое буре и го старееме нашиот бурбон по вкус, а не по време. Секое шише Maker’s сè уште е рачно потопено во нашиот препознатлив црвен восок во нашата дестилерија во Лорето, Ки., исто како што би сакал Бил, Сениор.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “MAKER’S MARK WHISKY 0.7L”