6190 ден

LAGAVULIN 16Y 0.7 L

Lagavulin 16 години  двојно зреен во посебни буриња за интензивен, благост од суво грозје комбиниран со моќни чадливи ноти со цел да се креира богат и моќен вкус на синг малт.

Вкус: сладок, чист малт, чад кој ја исполнува цела уста, кафе, ванила. Завршеток: неверојатно долг, овошен, долготраен даб.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “LAGAVULIN 16Y 0.7 L”