KAVALAN PORT CASK SINGLE MALT WHISKY 0.7L

4290 ден

На залиха

KAVALAN PORT CASK SINGLE MALT WHISKY 0.7L

Овој единечен слад виски користи буриња Ruby Port, Tawny Port и Vintage Port од Португалија , ова виски првично беше созреано во американски даб. Каваланскиот концертмастер беше прогласен за најдобар во класа на Меѓународниот натпревар за вино и алкохол во 2011 година.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “KAVALAN PORT CASK SINGLE MALT WHISKY 0.7L”