JAMESON CASKMATES IPA 0.7L

1890 ден

На залиха

JAMESON CASKMATES IPA 0.7L

 

Нос: свеж грејпфрут и лимета, мешунка од ванила, зашеќерени бадеми.

Непце: мрсни ореви и хмељ, карамелизирани урми, продолжена вкусност на цитрус.

Финиш: слад, бел пипер, ким и зелено јаболко.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “JAMESON CASKMATES IPA 0.7L”