JACK DANIELS APPLE WHISKEY 0.7L

1560 ден

Алкохол: 35%

Ликер Виски 0,7Л

На залиха

JACK DANIELS APPLE WHISKY 0.7L

Apple од Jack Daniels има уникатниот карактер на вискито на Џек Даниелс, одличен вкус на зелено јаболко и наградувачка завршница. Вискито на Џек Даниелс се рафинира со филтрирање низ јаглен и созрева во нови американски дабови буриња. Вискито потоа се меша со природен, свеж ликер од зелено јаболко. Потребни беа години за да се подобри вкусот на Apple Jack, но резултатот е сложено виски со одличен вкус.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “JACK DANIELS APPLE WHISKEY 0.7L”