-15%

IRISHMAN WHISKEY FOUNDERS RESERVE 0.7L

1999 ден

  • Нето: 700мл.
  • Алкохол: 40%
  • Спакувано во оргинална кутија
  • Добитник на награда двојно злато International Spirits Challenge 2019

Нема на залиха

THE IRISHMAN WHISKEY FOUNDERS RESERVE 0.7L

Walsh Whiskey Дестилерија е водечки независен производител на премиум занаетчиско ирско виски.

The Irishman Founder’s Reserve e првата мешавина создадена од Бернард Волш. Тројно дестилирано и стареено во бурбонски буриња.

Забелешки од дегустација:

  • На Нос е: Вкусен зачин, со примеси на црн пипер, цимет и праски. Мал белег на ванила, исто така, со сугестивен мирис на зелено јаболко.
  • На Непце: Слад, темно чоколадо, даб бурбон и крем карамел.
  • На Завршеток: Вечен финиш со даб и путер. Останува за она што изгледа како цела вечност!.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “IRISHMAN WHISKEY FOUNDERS RESERVE 0.7L”