HIBIKI SUNTORY JAPANESE WHISKY 0.7

14750 ден

Нема на залиха

Suntory Hibiki Japanese Harmony 0.7

Hibiki е еден од најнаградуваните, собирачки и најсакани виски во Јапонија и се смета за глобална легенда во вискито, освојувајќи безброј награди за неговиот уникатно сложен, но нежен вкус. Инспириран од концептот на Hibiki – што значи Хармонија – овој драм обложува безброј белешки за вкус во совршен израз на јапонската култура.

Јапонската хармонија Hibiki е кулминација на скоро еден век на производство на виски од првиот производител на виски во Јапонија: Suntory. Оваа водечка мешавина ги хармонизира виските од низа возрасти и буриња, рачно избрани од наградуваниот мајстор блендер Shinji Fukuyo како најдобри примери за неверојатното наследство на Винти за производство на виски на Suntory.

Од своето зачудувачко 24-страно шише инспирирано од 24 сезони на Секи во Јапонија до неговиот бесконечно комплексен вкус, Хибики е за сите рамнотежа и хармонија. Искусете ги уникатните ароми на славниот јапонски даб Mizunara заедно со помеки, послатки профили во драм што заслужува да се истражува.

Од истиот тим за мешање и семејство на производи од Hibiki, кои се прогласени за Најдобри во светот во секоја од нивните категории, доаѓа виски што најдобро може да се ужива на еден блок кристално чист мраз или едноставно да се напие уреден. Белешките на медот од Манука, сандалово дрво и тропско овошје изобилуваат.

Овој израз е прекрасно спакуван во јапонска кутија за подароци „Japanese Washi Paper gift box“, што заедно со неговото убаво шише и зачудувачки сложениот вкус го прават врвниот подарок за loversубителите и колекционерите на виски.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “HIBIKI SUNTORY JAPANESE WHISKY 0.7”