GLENMORANGIE 12Y LASANTA 0.7L

3690 ден

На залиха

THE GLENMORANGIE 12Years LASANTA 0.7L SINGLE MALT WHISKY SHERRY CASK FINISH

Влијанија од целиот свет се комбинираат за да создадат Ласанта. По 10-годишен процес на созревање во американски буриња од бел даб, екс-бурбон, смесата се пренесува во супериорни буриња кои некогаш содржеле шпанско Oloroso или PX шери.

Ласанта започнува со  висина од жирафа, кои даваат вкусен нежен и овошен дух. Следно, го созреваме во бурбон и шери буриња 12 години, трансформирајќи го во усна одисеја која пука со богата пикантност и сладост облеана од сонцето.

Зрачи со суво грозје, саќе и лешници прекриени со чоколадо, осветлени од ветре од цимет.

Секогаш кога го гледате зајдисонцето, гледате нешто различно – вака се пие Ласанта.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “GLENMORANGIE 12Y LASANTA 0.7L”