3630 ден

GLENLIVET 15Y WHISKY 0.7L

На залиха

Шкотското Виски GLENLIVET 15-годишен  го добива својот препознатлив богат и егзотичен карактер од процесот на селективно созревање во кој дел од алкохолот се созрева во француски дабови буриња.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “GLENLIVET 15Y WHISKY 0.7L”