CHIVAS REGAL 13Years WHISKY GLASS PACK 0.7L

3170 ден

CHIVAS REGAL 13Years WHISKY GLASS PACK 0.7L

Нема на залиха

CHIVAS REGAL 13Years GLASS PACK 0.7L

Ова измешано шкотско виски Chivas Extra 13 е селективно созреано во Oloroso Sherry Casks буриња. Богата комбинација од слатки зрели круши во сируп и карамела од ванила, натопена со слатки од цимет и остри бадеми.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “CHIVAS REGAL 13Years WHISKY GLASS PACK 0.7L”