CHIVAS MIZUNARA WHISKY 0.7L

3750 ден

CHIVAS MIZUNARA WHISKY 0.7L

Како првото мешано шкотско виски во светот селективно завршено* во јапонски дабови буриња Mizunara, Chivas Mizunara е навистина уникатен пијалок.

Нашето нежно зачинето виски изобилува со цветни вкусови кои се наоѓаат во традиционалните јапонски виски, што го прави хит меѓу јапонските и шкотските љубители на виски. Таквата световна мешавина прекрасно спојува две култури заедно за исклучително добро изработено виски.

*Еден дел од ова мешано шкотско виски е завршено во јапонски дабови буриња Mizunara.

 

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “CHIVAS MIZUNARA WHISKY 0.7L”