ARDBEG CORRYVRECKAN WHISKY 0.7L

6890 ден

ARDBEG CORRYVRECKAN WHISKY 0.7L

ARDBEG CORRYVRECKAN WHISKY 0.7L

Шкотско Премиум Виски

АРОМА : Од ванила преку изразените ноти на тресет кои се хармонизираат со аромите на цитрус и морска вода.

БОЈА: Light gold

ВКУС : Слатка ванила се надополнува со нотите на лимон и цитрус.

 

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “ARDBEG CORRYVRECKAN WHISKY 0.7L”