ABERLOUR 12Y SINGLE MALT WHISKY 0.7L

4540 ден

На залиха

ABERLOUR 12Y SINGLE MALT WHISKY 0.7L

Цитрусниот карактер на 𝐀𝐛𝐞𝐫𝐥𝐨𝐮𝐫 𝟏𝟐𝐲 е омекнат со одлежувањето во различни типови на дабови и шери буриња за совршено суптилен баланс.

Има мека, овошна арома на црвени јаболка, а на вкус има шери карактер со овошни ароми и интензивни ноти на чоколадо со долг, благ и зачинет завршеток.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “ABERLOUR 12Y SINGLE MALT WHISKY 0.7L”