870 ден

На залиха

MARTINI FIERO 1L

Martini Fiero е современ прием на вермут кој комбинира цитрус, горко-сладок портокал, остри бели вина за вкусови кои совршено се комбинираат со тоник.

Фиеро е италијански збор – изведен од латинскиот ферус, што значи див или нескротлив – што се преведува како жесток и ја означува смелата боја и вкус на пијалокот.

Мартини Фиеро најдобро се конзумира едноставно помешано со тоник. Комбинирајте 75 ml Martini Fiero и 75 ml тоник во чаша со мраз и украсете со парче црвен портокал.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “MARTINI FIERO 1L”