1020 ден

На залиха

MALIBU 0.7L

Малибу е рум ликер вкусен со кокос или тропско овошје. Се произведува на островот Барбадос врз основа на бел рум, кој е комбиниран со екстракт од кокос или овошје, црна меласа, шеќер и изворска вода. Флаша во Шкотска. Првично, произведен е само Малибу кокос, сега во оваа линија има пијалоци со страст, манго, банана и ананас вкус, сепак, алкохол со вкус на кокос и понатаму останува во оваа алкохолна “семејство” најпознат и популарен. Ликерот Малибу може да биде чист или да има млечно бела боја – зависи од видот на екстракт што се користи во неговото производство. Силата на пијалакот – 21%.Малибу може да се пие во чиста форма, придржувајќи се кон правилата за употреба на десертни ликери. Според нив, ликери се сервираат по вечерата, за десерт, обично пред кафе. Пред сервирање, пиењето треба да се излади на 8-10 степени.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “MALIBU 0.7L”