1210 ден

Нема на залиха

MOZART GOLD 0.7L

Белгиската горчлива чоколада и вкусниот шлаг се помешани со ароматични ноти на Бурбон-ванила од Мадагаскар и какао видови Forastero и Trinitario.

Mozart Gold е кадифено мазен крем-ликер со целосен вкус, направен од најдобрите состојки на гурманското чоколадо. Брендот и името на компанијата „Моцарт“ значи посветеност на највисок квалитет и совршенство.

Развојот и иновациите обезбедија Mozart Distillerie да биде сега лидер на пазарот во областа на чоколадни жестоки пијалаци.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “MOZART GOLD 0.7L”