JAGERMEISTER MANIFEST 0.5L

1465 ден

JAGERMEISTER MANIFEST 0.5L

На залиха

JAGERMEISTER MANIFEST 0.5L

Традиционалниот германски хербален ликер Jägermeister е повторно измислен во оваа нова форма „Манифест“. Со оваа најнова понуда, компанијата го проширува своето портфолио за да вклучи супер премиум производ. Jägermeister Manifest се заснова на оригиналниот рецепт на популарниот хербален ликер, кој мајсторите на куќата дестилатори дополнително го развија, како и го усовршија процесот на производство. Повеќе од 56 различни билки се користат во изработката на Манифест, а нивните вкусови се извлекуваат со помош на сложен процес на дестилација. По ова, ликерот се одлежува повеќе од една година и во мали и во големи дабови буриња.

Jägermeister Manifest е уникатна комбинација од различни вкусови, која започнува со сладок анасон и ноти на суво овошје на носот, а потоа нуди лесен зачин и горчина на непцето кое е заокружено со вкусови на ванила и дрво. Новиот дизајн на шишето со рачно изработената плоча Jägermeister ги нагласува темните бакарни тонови на Manifest. Овој ликер најдобро се ужива ако го изладите во фрижидер пред да го послужите.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “JAGERMEISTER MANIFEST 0.5L”