ITALICUS ROSOLIO DI BERGAMOTTO LIQUEUR 0.7L

2690 ден

ITALICUS ROSOLIO DI BERGAMOTTO LIQUEUR 0.7L

Italicus – Rosolio di Bergamotto е италијански ликер базиран на стар рецепт кој датира од 1850-тите. Во тоа време бил познат како „aperitivo di corte“, или пијалок на кралевите. Порано беше избор на пијалок за римскиот естаблишмент и како семејството Медичи. Italicus – Rosolio di Bergamotto е направен од автентичен италијански бергамот со додадени природни италијански ботанички производи. Најдобро е да се ужива 50/50 со Prosecco над мраз и три маслинки, но има многу опции за коктели што можете да ги истражите.

Содржина на Алкохол 20%

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “ITALICUS ROSOLIO DI BERGAMOTTO LIQUEUR 0.7L”
Категории , Ознака: