IMAKO WINERY CRAFT BLEND 188 0.5L

3390 ден

На залиха

IMAKO WINERY CRAFT BLEND 188 0.5L

LIMITED EDITION!

Small batch Craft Blend 188 e лимитирана серија на бренди зреено во дабови буриња 12 години со јачина од 40% алкохол. Се одликува со длабока килибарна боја, butterscotch арома и многу комплексен вкус во кој се чувствува микс на суви овошки како смоква и крем со лешник. Послевкусот е топол, пријатен и долготраен.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “IMAKO WINERY CRAFT BLEND 188 0.5L”