UKIYO TOKIYO DRY GIN 0.7L

2290 ден

UKIYO TOKIYO DRY GIN 0.7L

Класичен „Токиски сув џин“ кој е совршена основа за нашиот асортиман. Со 11 ботаники, вклучувајќи ги Јузу, Микан,
Сакура и Саншо, овој џин слави разновиден тероар и вкусовите на јапонската жетва. Укијо јапонските пијалоци се родени во Чиба, источно од Токио, а се прават со ориз т.е мајсторски дестилирани во нашите изрази на џин и водка.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “UKIYO TOKIYO DRY GIN 0.7L”