1460 ден

  • Нето: 700 мл.
  • Алкохол: 37,5%
  • Земјна на потекло: Јапонија

TENJAKU JAPAN GIN 0.7L

TENJAKU JAPAN GIN 0.7L

Tenjaku Gin комбинира база составена од повеќе од 10 западни ботаники со изразито јапонска суштина: свежи, сезонски праски од локалниот регион Yamanashi, јапонска пиперка, со уникатен вкус, што не се наоѓа во европските зачини, јузу, со арома што мириса на традиционален Јапонски чај, со привлечна адстрингентно и билна арома.

Заедно, овие вкусови создаваат ботанички џин со уникатен, автентичен вкус.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “TENJAKU JAPAN GIN 0.7L”