1730 ден

На залиха

SMIDGIN ORIENT 0.7L

Smidgin Orient – рачно изработен ориентален зачинет џин. Се потопува во излив на богати зачини и ароми од исток. Вкусовите на бадем, сладунец и морско оревче создаваат богата текстура, додека портокалот, циметот и ѕвездениот анасон додаваат драматична длабочина на вкусот и аромата на овој џин. Ова е моќен современ џин кој одлично делува со тоник или како коктел со сода од ѓумбир.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “SMIDGIN ORIENT 0.7L”