-10%

MALFY GIN CON ARANCIA 0.7L

1850 ден

На залиха

MALFY GIN CON ARANCIA (SICILIAN BLOOD ORANGE) 0.7L

Малфи Џин од Црвен портокал

Ако го сакате тоа фантастично чувство на сонце, тогаш го имаме токму вкусот за вас. Италијанските портокали во комбинација со избор на зрели сицилијански крвави портокали се измешани со најдобрите ботанички производи и рачно набрана смрека за да се создаде сочен и живописен вкус.

КОКТЕЛИ:

КАКО СЕ НАПРАВИ MALFY LA DOLCE VITA SPRITZ

СТАВЕТЕ СОСТОЈКИ ВО ЧАША НАД КОЦКИ МРАЗ И НЕГО МЕШАТЕ ДА СЕ КОМБИНИРААТ. ГАРНИРИРАТЕ СО КАПИНИ, РОЗОВО ПАРЧЕ ГРЕЈПФРУТ И ЖАЛФИЦА.

Потребни состојки:

  • 35ML MALFY GIN CON ARANCIA
  • 50ML САН ПЕЛИГРИНО ЛИМОНАТА
  • 50 ML PROSECCO
  • КАПИНИ, РОЗЕВ ГРЕЈПФРУТ ПАРЧИЊА И ЖАЛФИЦА

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “MALFY GIN CON ARANCIA 0.7L”