GORDONS TROPICAL PASSIONFRUIT GIN 0.7L

1210 ден

Содржина на алкохол: 37,5%

На залиха

GORDONS TROPICAL PASSIONFRUIT GIN 0.7L

Направен од најквалитетни состојки  со природни ароми, Gordons Tropical Passionfruit е направен за да ги балансира нотите на смрека и освежителниот вкус на Gordons со најдобрите тропски пешн фрут плодови.
Вкусна опција за оние кои сакаат да пијат нешто егзотично.

Се послужува: сипете 50ml. Џин во чаша полна со мраз, надополнете со 150ml тоник и украсете со свеж пешн фрут плод или резанка лимета.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “GORDONS TROPICAL PASSIONFRUIT GIN 0.7L”